חיפוש

מחיר תפילין

מדוע גובים על תפילין מחיר יקר?

כמו כל מוצר אחר, גם בתפילין קיימות רמות שונות של איכות ושל רמת ההידור בכשרות וכך גם מחיר של תפילין משתנה לפי רמת ההידור. כפי שהארכנו בקטע הקודם, הליך ייצור התפילין הינו מורכב ומצריך התמחות, שעות רבות של עבודה וציוד מיוחד. לכן יודגש: כל מחיר שלא עונה על ההשקעה, אמור להדליק נורה אדומה בקשר למקורן וכשרותן של התפילין המוצעות.
באופן כללי ישנם סוגים רבים של תפילין שאיכותן תלויה בטיב הכתב, איכות בתי התפילין, טיב הרצועות סוגי כתב התפילין (האר"י, כתב ספרדי) וכו'  אך מכון 'תו פיקוח חב"ד' מחזיק סטנדרט מינימלי שאותו ניתן לחלק לשלושה סוגים:

מחיר תפילין כשרות:

תפילין פשוטים מהודרים (נקראים מהודרים לצורך השוואה עם בתים פשוטים יותר, אך בתים אלו אינם מהודרים). בתים אלו עשויים מעור בהמה דקה.
עלות תפילין אלו נעה בין 1300 ל-1400 ש"ח.

מחיר תפילין בהמה גסה רמה א' - גסות פרודות:
אין דבק כלל בין בתי התפילין. תפילין אלו כשרות לכתחילה. עלות תפילין אלו נעה בין 1800 ל-2000 ש"ח.מחיר תפילין בהמה גסה רמה א' א' - גסות פרודות:


ללא דבק כלל בין הבתים. תפילין אלו מהודרות ובהם ישנם רמות שונות של הידור ויופי כתב הפרשיות.
עלות תפילין אלו נעה בין 2000 ל-4800 ש"ח.

חשוב מאוד שלא להתפתות לרכוש תפילין מחיר הנמוך משמעותית או תפילין מחיר מבצע. הדבר יכול להצביע על מקור מפוקפק, בעיות בכשרות או על איכות ירודה במיוחד, מה שיגרום לפסילת התפילין בעתיד הקרוב.

מכון תו פיקוח חב"ד מייצר תפילין ופרשיות תפילין בצורה מבוקרת בהתאם לכל כללי ההלכה. לכל תפילין המיוצרות ע"י 'תו פיקוח חב"ד' מצורפת תעודת אחריות לכל החיים על כשרות הכתיבה והולוגרמת הכשר המעידה על רכישת מקור.

סינונים
מיין לפי
display